Jdi na obsah Jdi na menu
 


2008

14. 4. 2008

Rok 2008

Leden

- od 17.1. do 20.1. pokračovalo naše vlastnoruční zvelebení hasičské zbrojnice, kdy byla vymalovaná druhá garáž, byla natřená podlaha a dále jsme začali s opravou resp. natřením všech vnitřních dveří. Některé fotografie budou uveřejněny ve fotogalerii. 

- dne 22.1. byla provedena požární hlídka v Národním domě, kde se konalo vystoupení dětí z naší MŠ a ZŠ. Hlídka byla ve složení Slávik Pavel a Zakrzewski Miroslav.

- dne 26.1. byla provedena požární hlídka v Národním domě, kde se konal ples PZKO. Hlídka byla ve složení Branný Vojtěch a Sopr Radek

- Požár zahradní chatky - dne 27.1. byl nahlášen požár zahradní chatky v lokalitě "U starostky". Na místo byla vyslána obě vozidla. Na místo jsme přijeli současně s profesionálními hasiči z HZS Karviná. Chatka byla již celá v plamenech a mmnoho se toho zachránit nedalo. Podíleli jsme se na likvidaci požáru, částečném stržení ohořelých trámů, doplňováni vody do cisteren a prováděli jsme dohašovací a kontrolní práce. Příčina požáru je v šetření HZS. Z naší jednotky se požáru zúčastnili : Slávik Pavel, Branný Vojtěch, Jachimčák Jan, Jachymčák Roman, Kotas Svatopluk a Kulich Marek. Připraveni v záloze byli Kruczek Jan, Wengrzyn Adam a Branný Jan. Ve fotoalbu je pár fotografií. 

Únor

- od 21.2. do 24.2. jsme opět pookračovali v opravách v naší zbrojnici, kdy jsme nastříkali skříňky, lavičky a židle a hlavně náš člen Jachymčák Tomáš zhotovil nástavbu - skříň - na veškeré nářadí, které jsme měli uložené na střeše naší cisterny. Dále jsme o víkendu provedli vyčištění náletových keřů a stromků podél cesty za bývalou cihelnou ve směru na Orlovou. A aby toho nebylo málo, tak jsme měli i druhý požár v tomto roce.

- Požár střechy demoličky - dne 24.2. v 15.42 hodin byl operačním střediskem HZS Karviná nahlášen požár střechy u domu čp.557 v Doubravě. Jednalo se požár střechy domu, který je v demolici, kdy majitel prováděl v okolí svého domu ořez stromů a v těsné blízkosti pálil ořezané větve a další "zbytečný materiál". Jenže jiskra přeskočila na střechu domu, která začala hořet. Na místo byla povolána jednotka profesionálních hasičů z Karviné a naše jednotka. Prováděli jsme hašení ohně a doplňování vody, kdy náš strojník doplňoval cisternu HZS. Za naší jednotku se zásahu zůčastnili : Slávik Pavel, Branný Vojtěch, Jachymčák Roman, Jachymčák Tomáš, Kruczek Jan a Wengrzyn Adam. Ve fotogalerii bude uveřejněno několik fotek ze zásahu i z prací o víkendu. 

Březen

- také březen byl na práci v jednotce bohatý. Začali jsme s požární hlídkou na tradičních dětských šibřinkách dne 1.3.2008. V sobotu 8.3. bylo provedeno obroušení a následné natření obou vrat garáží.

- nejvíce náročný byl víkend od 14.3. do 16.3., kdy jsme se rozhodli pokračovat v předělání vnitřního vybavení našeho druhého vozidla VW Transportér. Díky práci téměř celé jednotky jsme s výsledkem spokojeni. I když ještě nějaké dodělávky budou muset být, můžeme říct, že hlavní kus práce je za námi. A to jsme se rovněž v sobotu 15.3. v Rychvaldě zúčastnili již pravidelné soutěže v netradičním pojetí požárního sportu(viz rubrika soutěže). V neděli na nás zbyl "pouze" úklid a likvidace dřeva ze zahrady zbrojnice. Měsíc březen jsme zakončili konáním hasičské hlídky v Národním domě v Doubravě, kde proběhl 1.ročník soutěže v bojovém úmění. Samozřejmě byla doplněná fotogalerie o březnové události.  

Duben

- dne 5.4. jsme pálili navozené suché větve a klestí u bývalé skládky na Doubravském kopci. Tato akce trvala 4 hodiny a zúčastnilo se 8 členů VJ.

- od 29.4. provádíme zalívání opravené části zahrady za Národním domem.

Květen

- 1.květen - svátek práce - jsme oslavili prací. Jedna skupina jela cvičit na okrskovou soutěž na HZS a druhá kácela dva staré stromy na zahradě ND. Odpoledne byl proveden úklid garáží, byla uklizena zahrada a částečně i budova chaloupky.

- během prvních 14-ti dnů v květnu pravidelně zaléváne opravenou travnatou plochu na zahradě ND.

- dne 14.5. jsme byli na výstavě PYROS v Brně, další viz fotogalerie

- dne 15.5. uklízíme, natíráme, čistíme, leštíme, připravujeme, zkrátka makáme na den otevřených dveří, který se koná dne 16.5. pro děti z naší MŠ a z prvního stupne naší ZŠ

- velmi náročný týden zakončujeme v sobotu 17.5. nejdříve přípravou na obecní slavnosti, další část lidí jela na okskové kolo v požárním sportu do Petřvaldu. Po návratu zastavujeme cestu před Národním domem, kvůli vystoupení mažoretek a máme den otevřených dveří pro veřejnost. V neděli už je "jen" úklid po slavnostech.

- měsíc květen jsme zakončili cvičením na vodě, které se v rámci orlovského okrsku konalo na Panském rybníku na dole Lazy za účasti jednotek HZS z Karviné a Orlové, dále jednotek SDH z Orlové Poruby a Města, z Rychvaldu, Petřvaldu a od nás a také s jednotkou podnikových hasičů dolu Lazy. Při cvičení jsme si vyzkoušeli kladení norných stěn, jejich napojování, práci na loďce a na motorovém člunu. Další viz fotogalerie. 

Červen

- 8.6. bylo provedeno odstraňení spadlé větve, která visela na el. vedení na cestě ke včelínu za statkem

- 12.6. byla provedena asistence při pálení a likvidaci skartačních materiálů z Obecního úřadu

- a je to tady :19.6. a 20.6. byly zlikvidovány první dvě letošní sršní hnízda. Jedno ve finském domku a druhé na zahradní chatce

- 21.6. již tradiční pomoc pří přípravě a úklidu "Dětských radovánek"

- 25.6. uhašení kontejneru za Obecním úřadem. Na místě zasahoval Jachymčák Roman a Kotas Svatopluk

- 28.6. požární hlídka při mezinárodním mistrovství Moravy v bojovém úmění v Národním domě

Červenec

- po vzájemné dohodě a dobré spolupráci s Baníkem Falco Doubrava jsme začali se zaléváním hřiště

- 6.7. jsme se zúčastnili nočního mezinárodního námětového cvičení, které se konalo od 22.00 hodin u našich kolegů v Polském Jedlowniku. Cvičení proběhlo v rámci oslav pátého výročí vzniku zdejšího sportovního areálu. Za naší jednotku se zásahu s vozidlem AVIA CAS 8 zúčastnili tito: Vojtěch Branný, Kotas Svatopluk a Šebesta Radek. Další naši členové byli přítomní a sledovali celé cvičení během kterého byl proveden zásah při havárii vozidla a při uhašení požáru rodinného domu. Z této akce připravujeme malé video, které bude na naše stránky vloženo. Cvičení se celkem zúčastnili 4 jednotky dobrovolných hasičů a celou akci sledovalo cca 300 lidí. Rovněž byl přítomen i štáb polské televize, který z oslav připravuje dokument.

- 11.7. zlikvidováno vosí hnízdo na čp.1070

- 12.7. odstranění zlomené větve na doubravském koupališti a pomoc při zakrývání části střechy po dešťové přeháňce

- 13.7. vyčištění studny na čp.714 a likvidace sršního hnízda u čp.187

- 14.7. ořezání a odvoz větví zasahujících do mistních komunikací, práci provedlo 6 členů VJ od 09.00 hodin do 19.00 hodin

- 17.7. likvidace sršního hnízda na čp.177 

- 28.7. likvidace sršního hnízda na čp.577

Srpen

- 7.8. pálení suchých větví u býv. skládky na Doubravském kopci

- 10.8. odstranění spadlé větve pod Doubravským kopcem ve směru k zahrádkám

- 31.8. likvidace jednoho sršního hnízda

Září     

- 4.8. likvidace jednoho sršního hnízda

- 7.9. pomoc Orlovské farnosti

- 11.9. ořezání stromů na čp.101

Říjen

- školení obsluhy a provozu RDST v návaznosti na nové volací znaky na operační středisko

- úklid zahrady v hasičské zbrojnici, ořezání stromů a keřů

- pravidelné STK u obou vozidel 

- zkouška a uvedení do provozu nové elektrocentrály

Listopad

- příprava vozidel na zimní období

- požár č.3 - viz samotný odkaz v rubrice zásahy

- kácení vrby na doubravském kopci za vodárnou

Prosinec

- přípravné práce na opravu drobných nedostatků našeho člunu a přívěsného vozíku k němu